Vuosikokous su 3.5.2020

on

Alajärven ja Takajärven suojeluyhdistys ry:n vuosikokous sunnuntaina 3.5.2020 klo 15:00

 

Yhdistyksen hallitus on päättänyt, että koronaviruspandemiasta seuranneen kokoontumiskiellon takia yhdistyksen vuosikokous järjestetään pääosin vain etänä. Yhdistyksen sääntöjen mukaisesti ”Yhdistyksen kokoukseen voidaan osallistua hallituksen tai yhdistyksen kokouksen niin päättäessä myös postitse taikka tietoliikenneyhteyden tai muun teknisen apuvälineen avulla kokouksen aikana tai ennen kokousta.” Alunperin kokous oli tarkoitus pitää huhtikuun puolella ja järjestää perinteinen linturetki sitä ennen. Koronaviruspandemian johdosta näistä suunnitelmista jouduttiin luopumaan.

Katso tarkemmat ohjeet vuosikokouksen järjestelyistä:

VUOSIKOKOUS 2020

 

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s